قیمت ورق گالوانیزه رنگی

ورق گالوانیزه رنگی چیست ؟

ورق رنگی از ورق های پایه گالوانیزه می باشد، یعنی در واقع  جنس ورق پایه آن و به اصطلاح مغزی آن ، از نوع ورق گالوانیزه است که بر اساس کاربردهایی که دارد در رنگ های مختلفی تولید می شود. ورق گالوانیزه رنگی و ورق گالوانیزه رنگی شیروانی ۲ تا از پر مصرف ترین ورق های گالوانیزه می باشند.  ورق گالوانیزه رنگی به دو صورت کوره ای و یا با پوشش رنگ الکترواستاتیک پوشانده شده است و دارای ویژگی هایی از قبیل زیبایی خاص ، مقاومت بالا در برابرخوردگی و فرم پذیری بسیار خوب میباشد.

رنگ ورق ها

همانطور که گفته شد از آنجاییکه ورق های رنگی در کوره پخته می شوند، رنگ های آنها نیز در کوره و تحت گرما به آنها اضافه می شود بنابراین رنگ ها کاملا به خورد ورق می روند و جرئی از ورق گالوانیزه می شوند، به همین دلیل رنگ  آنها ثابت است و از بین نمی رود. علاوه بر این، برای جلوگیری از خوردگی ورق ها و همچنین افزایش انعطاف پذیری و شکل دهی ورق گالوانیزه، روی پوشش رنگ یک لایه فلز روی به ورق ها افزوده می شود. پوشش رنگی که به ورق های گالوانیزه اضافه می شود در حدود ۳۵ میکرون است.

فولاد های گالوانیزه

همانطور که گفته شد فولاد های گالوانیزه پوششی از زینک اکسید دارند که در برابر عوامل محیطی از ورق محافظت می کند. بدون این پوشش روی، ممکن است فلز اکسید شود یا زنگ بزند. فرآیند گالوانیزه شدن به سقف های فلزی و شیروانی کمک کرده است برای چندین دهه باقی بماند. این پوشش رزینی در برابر خراشیده شدن و جای اثر انگشت مقاومت می کند و اجازه می دهد تا در طول ارسال و نصب ورق رنگی آسیب نبیند و یک سطح براق و تمیز در اختیار شما قرار بگیرد. در انتها ورق وارد آزمایشگاه کنترل کیفیت شده و پس از بررسی دقیق تایید شده و بسته بندی میگردد.

کاربرد ورق رنگی

ورق گالوانیزه رنگی که نوعی ورق آهن محسوب می شود، در صنایع تولید لوازم خانگی (بدنه یخچال و فریزر) ، صنایع ساختمانی (سقف کاذب،سقف و بدنه ی انبارها و کارگاه ها)، صنایع فلزی (کابینت سازی و بدنه ی کامپیوتر)، لوازم خانگی ( آبگرمکن و اجاق گاز ) و همچنین در صنعت حمل و نقل مانند ساخت کانتینر و سردخانه ها اشاره کرد.

ضخامت ورق های رنگی

ورق های گالوانیزه رنگی در ضخامت های نازک، به صورت رول فرم در عرض های استاندارد ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متری تولید می شوند. در لیست زیر می توانید قیمت ورق گالوانیزه رنگی (قیمت اهن ) را در رنگ های مختلف سفید یخچالی، قرمز، قهوه ای سوخته، آبی، بنفش، صورتی و نارنجی مشاهده کنید. ورق رنگی هم توسط کارخانه های ایرانی نظیر کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، فولاد بهمن، سمنان و هفت الماس ، ورق گالوانیزه رنگی کاشان و توسط کارخانه های وارداتی مانند چین عرضه می شود . یکی دیگر از انواع تولید کننده های این ورق ، ورق گالوانیزه رنگی مشهد است. معروف ترین آنها ورق گالوانیزه رنگی اصفهان و  چین است که قیمت آنها در جدول زیر قابل مشاهده است.

امکان فروش ورق گالوانیزه رنگی برای کمتر از ۲۵۰ مترمربع و یا یک تن وجود ندارد و فروش بیشتر به صورت عمده میباشد!!

جدول قیمت ورق رنگی

تاریخ آخرین به روز رسانی ۹۸/۱۲/۱۵

قیمت ورق گالوانیزه رنگی فولاد مبارکه اصفهان
قیمتتحویلحالتکارخانهرنگعرض (mm)ضخامت(mm)نامکد
 ریال   ۱۵۸.۲۰۰بنگاه تهرانرولفولاد مبارکهنارنجی۱۲۵۰۰.۴ورق رنگی۷۵۱۰
 ریال   ۱۵۸.۲۰۰بنگاه تهرانرولفولاد مبارکهسفید یخچالی۱۲۵۰۰.۴ورق رنگی۷۵۱۱
 ریال  ۱۵۳.۷۰۰بنگاه تهرانرولفولاد مبارکهقرمز۱۲۵۰۰.۴ورق رنگی۷۵۱۲
 ریال   ۱۵۳.۲۰۰IRRبنگاه تهرانرولفولاد مبارکهقرمز۱۲۵۰۰.۵ورق رنگی۷۵۱۳
 ریال   ۱۵۹.۲۰۰بنگاه تهرانرولفولاد مبارکهقهوه ای سوخته۱۲۵۰۰.۵ورق رنگی۷۵۱۴
 ریال   ۱۵۹.۲۰۰بنگاه تهرانرولفولاد مبارکهنارنجی۱۲۵۰۰.۵ورق رنگی۷۵۱۵
 ریال  ۱۵۰.۵۰۰بنگاه تهرانرولفولاد مبارکهآبی۱۲۵۰۰.۵ورق رنگی۷۵۱۶
 ریال  ۱۵۳.۵۰۰بنگاه تهرانرولفولاد مبارکهسفید یخچالی۱۲۵۰۰.۵ورق رنگی۷۵۱۷
 ریال   ۱۶۰.۷۰۰بنگاه تهرانرولفولاد مبارکهسفید یخچالی۱۲۵۰۰.۶ورق رنگی۷۵۱۸
 ریال   ۱۶۳.۷۰۰بنگاه تهرانرولفولاد مبارکهآبی۱۲۵۰۰.۶ورق رنگی۷۵۱۹
 ریال   ۱۷۵.۲۰۰بنگاه تهرانرولفولاد مبارکهآبی۱۲۵۰۰.۷ورق رنگی۷۵۲۰
 ریال   ۱۷۳.۲۰۰بنگاه تهرانرولفولاد مبارکهسفید یخچالی۱۲۵۰۰.۷ورق رنگی۷۵۲۱

قیمت ورق گالوانیزه رنگی چین

قیمتتحویلحالتکارخانهرنگعرض (mm)ضخامت(mm)نامکد
 ریال   ۱۸۷.۸۰۰بنگاه تهرانرولچینقرمز۱۰۰۰۰.۱۸ورق رنگی۷۴۱۰
 ریال  ۱۸۷.۸۰۰بنگاه تهرانرولچینصورتی۱۰۰۰۰.۱۸ورق رنگی۷۴۱۱
 ریال  ۱۸۷.۸۰۰بنگاه تهرانرولچینقهوه ای سوخته۱۰۰۰۰.۱۸ورق رنگی۷۴۱۲
 ریال  ۱۸۷.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینسفالی۱۰۰۰۰.۱۸ورق رنگی۷۴۱۳
 ریال  ۱۸۲.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینآبی۱۰۰۰۰.۱۸ورق رنگی۷۴۱۴
 ریال  ۱۸۲.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینبنفش۱۰۰۰۰.۱۸ورق رنگی۷۴۱۵
 ریال  ۱۸۲.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینسفید یخچالی۱۰۰۰۰.۲۵ورق رنگی۷۴۱۶
 ریال   ۱۸۲.۴۰۰بنگاه تهرانرولچینقرمز۱۰۰۰۰.۲۵ورق رنگی۷۴۱۷
 ریال   ۱۷۲.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینبنفش۱۰۰۰۰.۲۵ورق رنگی۷۴۱۸
 ریال   ۱۷۶.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینآبی۱۰۰۰۰.۲۵ورق رنگی۷۴۱۹
 ریال   ۱۷۶.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینسفالی۱۰۰۰۰.۲۵ورق رنگی۷۴۲۰
 ریال   ۱۸۰.۴۰۰بنگاه تهرانرولچینقهوه ای سوخته۱۰۰۰۰.۲۵ورق رنگی۷۴۲۱
 ریال   ۱۳۹.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینقرمز۱۰۰۰۰.۳ورق رنگی۷۴۲۲
 ریال   ۱۳۹.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینآبی۱۰۰۰۰.۳ورق رنگی۷۴۲۳
 ریال   ۱۳۹.۲۰۰بنگاه تهرانرولچینسفالی۱۰۰۰۰.۳ورق رنگی۷۴۲۴
 ریال   ۱۵۹.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینقهوه ای سوخته۱۰۰۰۰.۳ورق رنگی۷۴۲۵
 ریال   ۱۵۷.۳۰۰بنگاه تهرانرولچینسفید یخچالی۱۰۰۰۰.۴ورق رنگی۷۴۲۶
 ریال   ۱۳۷.۳۰۰بنگاه تهرانرولچیننارنجی۱۰۰۰۰.۴ورق رنگی۷۴۲۷
 ریال   ۱۲۷.۳۰۰بنگاه تهرانرولچینقرمز۱۰۰۰۰.۴ورق رنگی۷۴۲۸
 ریال   ۱۲۷.۸۰۰بنگاه تهرانرولچیننارنجی۱۲۵۰۰.۴ورق رنگی۷۴۲۹
 ریال   ۱۲۷.۸۰۰بنگاه تهرانرولچینقرمز۱۲۵۰۰.۴ورق رنگی۷۴۳۰
 ریال   ۱۳۲.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینسفید یخچالی۱۰۰۰۰.۴۵ورق رنگی۷۴۳۱
 ریال   ۱۳۲.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینآبی۱۰۰۰۰.۴۵ورق رنگی۷۴۳۲
 ریال   ۱۳۵.۷۰۰بنگاه تهرانرولچینآبی۱۲۵۰۰.۴۵ورق رنگی۷۴۳۳
 ریال   ۱۳۲.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینقهوه ای سوخته۱۰۰۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۳۴
 ریال  ۱۲۵.۰۰۰بنگاه تهرانرولچیننارنجی۱۰۰۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۳۵
 ریال  ۱۲۵.۰۰۰بنگاه تهرانرولچینپرتغالی۱۰۰۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۳۶
 ریال  ۱۵۲.۰۰۰بنگاه تهرانرولچینسبز۱۰۰۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۳۷
 ریال  ۱۳۲.۰۰۰بنگاه تهرانرولچینسفالی۱۰۰۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۳۸
 ریال   ۱۳۸.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینآبی۱۰۰۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۳۹
 ریال  ۱۳۷.۰۰۰بنگاه تهرانرولچینقرمز۱۲۵۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۴۰
 ریال  ۱۳۵.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینپرتغالی۱۲۵۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۴۱
 ریال   ۱۲۸.۰۰۰بنگاه تهرانرولچیننارنجی۱۲۵۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۴۲
 ریال ۱۳۲.۰۰۰بنگاه تهرانرولچینسفالی۱۲۵۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۴۳
 ریال  ۱۳۵.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینسفید یخچالی۱۲۵۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۴۴
 ریال   ۱۳۸.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینصورتی۱۲۵۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۴۵
 ریال  ۱۳۸.۵۰۰بنگاه تهرانرولچینبنفش۱۲۵۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۴۶
 ریال   ۱۳۷.۰۰۰بنگاه تهرانرولچینآبی۱۲۵۰۰.۴۷ورق رنگی۷۴۴۷

با استفاده از جدول بالا می توانید قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه را با در نظر گرفتن رنگ و کارخانه تولید کننده آن حساب کنید . در فولاد مارکت انواع ورق های رنگی در ابعاد استاندارد کارخانه یا مطابق با اندازه های مدنظر شما موجود است و شما میتوانید ورق گالوانیزه رنگی را با کمترین قیمت و البته بهترین کیفیت خریداری کنید. امکان خرید حضوری و آنلاین نیز وجود دارد. توجه داشته باشید که به علت نوسانات قیمت ارز، قیمت ها تقریبی می باشند بنابراین حتما پیش از خرید برای دریافت به روز قیمت ورق رنگی ( قیمت ورق آهن) و یا برای فروش ورق گالوانیزه رنگی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید!

تغییر رنگ در ورق های گالوانیزه رنگی

گاهی اوقات برخی از مشتریان با ما تماس میگیرند و می پرسند آیا می توانند رنگ خاصی از ورق های گالوانیزه رنگی را سفارش دهند یا خیر. ما همچنین از تولیدکنندگان می پرسیم که چرا با وجود اینکه میزان حرارت و نیرویی که به ورق گالوانیزه میدهند یکسان است اما رنگ ورق هایی که این هفته بدست آمد با رنگ هفته گذشته متفاوت است و فولاد آنها امروز رنگ خاصی را به نمایش گذاشته است. حقیقت این است که گالوانیزه کار، کنترل بسیار کمی بر روی رنگ مشخص نهایی دارد. اجازه دهید بیشتر توضیح بدهم:

واکنش ها

اساس تولید پوشش گالوانیزه یک واکنش متالورژیکی بین فولاد و عنصر روی ذوب شده در حمام گالوانیزه است. این واکنش منجر به تشکیل چندین لایه آلیاژ آهن (تیره) ، با یک پوسته روی بیرونی (نقره ای روشن) می شود. برخی از عناصر موجود در فولاد ( اصولا سیلیکون، فسفر ، کربن و منگنز) ، می توانند به طور چشمگیری بر واکنش بین فولاد و فلز روی ذوب شده تاثیر بگذارد. اگر میزان واکنش افزایش بیابد یا دوره خنک سازی آن در دمای پایین تری ادامه پیدا کند، درصد کمی از آهن (حدود ۰.۵ % آهن) می تواند از فولاد خارج شود و به سطح پوشش گالوانیزه برسد. این باعث می شود سطح نهایی ورق گالوانیزه رنگی تیره تر و مات تر شود و یا گاهی اوقات حتی یک طرح عنکبوتی مانند داشته باشد.

اساس تولید ورق رنگی

این طبیعی است که گاهی اوقات مناطق مجاور رنگهای روشن و تاریک داشته باشد، که با توجه به تفاوت در غلظت نسبی متقابل در عناصر ذکر شده در بالا و یا مقدار دمای خنک کننده ، کمی متفاوت خواهد بود. اصولا،فولاد با نواحی تیره تر حاوی عناصری است که برای تولید ورق گالوانیزه رنگی با روکش سیلور روشن مناسب نیست. شما ممکن است پوشش های روشن تر را در اطراف لبه ها یا سوراخ ها ، با رنگ تیره تر در بین آن ، جایی که به کندی خنک شده مشاهده کنید.

این اتفاق برای فولادهایی با واکنش پذیری بالاتر طبیعی است و به طول عمر پوشش آسیبی نمی رساند. در حقیقت نواحی تیره تر بدلیل اینکه حاکی از فولاد با واکنش پذیری بیشتر هستند، اغلب پوشش ضخیم تری نسبت به نواحی روشن تر دارند. پوشش های ضخیم تر می توانند از پوشش های استاندارد شکننده تر باشند بنابراین هنگام نصب نیازمند مراقبت بیشتری هستند.

نکته قابل توجه این است که هرچیزی که گالوانیزه می شود،

در ابتدا به رنگ سیلور روشن در می آید. این اتفاق هنگامی که آیتم ها به رنگ خاکستری تیره یا مات تبدیل شوند، و در حالی که قسمتی از ورق برای خنک شدن در هوا معلق است، رخ می دهد. ما امیدواریم که تمام ورق های گالوانیزه رنگی روشن و براق باشند، اما هر گالوانیزه کاری، در موارد خاص، مجبور است ببیند که محصول گالوانیزه او در مقابل چشمانش تیره تر می شود و او فقط میتواند آن را آویزان کند.

با این حال فولاد مارکت همیشه سعی داشته است ورق های گالوانیزه رنگی را با بهترین کیفیت و در روشن ترین و براق ترین رنگ ها ارائه دهد زیرا برای ما رضایت مشتری از هر چیزی مهم تر است. بنابراین شما میتوانید ورق رنگی را با عالی ترین کیفیت و بهترین قیمت ورق آهن از فولاد مارکت خریداری کنید. در هنگام خرید ورق گالوانیزه رنگی حتما به کارخانه سازنده و رنگ آن توجه داشته باشید!

استانداردهای ورق رنگی

ورق های رنگی در رنگ های متنوعی تولید می شود که دارای استاندارد یکسانی در تمام دنیا می باشد. این استاندارد به نام رال رنگ شناخته می شود، تقریبا بیش از ۱۶ رنگ متنوع ورق رنگی تولید می شود که قیمت ورق رنگی باتوجه به نوع رنگ آن متفاوت است. این رنگ ها عبارتند از: سفید یخچالی – رال ۹۰۱۶ ، کرم – رال ۹۰۱۰ ، قرمز – رال ۳۰۰۰ ، قرمز گوجه ای – رال۳۰۲۰ ، آبی نیسانی – رال ۵۰۱۵ ، آبی کاربنی – رال ۵۰۱۸ ، نارنجی – رال ۲۰۰۴ و رال۲۰۰۳ ، زرد – رال ۱۰۲۳ ، زرد لیمویی – رال ۱۰۲۸ ، بنفش – رال ۴۰۰۵ ، سبز چمنی – رال۶۰۲۴ ، سبز تیره – رال ۶۰ ۱۸ ، صورتی – رال ۴۰۰۳ ، قهوه ای رنگ سفال – رال ۸۰۰۴ ، قهوه ای سوخته ۸۰۱۸

برای خرید اهن و یا حتی خرید ورق گالوانیزه رنگی دست دوم و اطلاع از قیمت ورق رنگی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید!